Programování z osobního počítače - Alphatech

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Programování z osobního počítače

Pro nastavování vrátného pomocí osobního počítače (PC) je potřeba mít speciální kabel KAB (není součástí dodávky) na sériový port a program Nset, dále je nutno mít vrátného připojeného na telefonní linku.
Postup:
-      připojte vrátného NUDV na linku, nebo simulátor linky
-      propojte kabelem KAB vrátného a PC (pokud nemá PC sériový port, pak je nutno použít redukci USB – COM). Vrátný vyzvedne, LED na předním panelu svítí
POZOR - tento kabel obsahuje převodník 12V/3V a galvanické oddělení
NUDV PC kabel RS232  - obj.k.:1145/99

Od poloviny roku 2008 lze použít USB kabel místo sériového, Nset je nutno použít V3.3 a novější. Drivery pro 32bit 64 bit verze PC pro Windows jsou ke stažení zde:
USB Driver pro kabel k NUDV 32bit
(W98,WME,W2000,WXP)
USB Driver pro kabel k NUDV 32/64bit
(W7,XP, Vista, W8)
Obsah ZIP archivu rozbalte do složky dle vlastního uvážení, po připojení USB kabelu k PC budete dotázáni, na cestu k ovladači, tam vyberte cestu k vaší složce a pokračujte podle pokynů instalátoru USB zařízení.
NUDV USB PC kabel - obj.k.:1145/98

spusťte program Nset – vrátný oznámí přechod do režimu PC programování. Po dobu činnosti (spuštění) programu Nset je vrátný v tomto režimu – tento stav indikuje LED na předním panelu 1 sec blikáním. Při ztrátě spojení je nutné odpojit kabel od vrátného a znovu jej připojit – vrátný vyzvedne a pokud je spuštěný program Nset, tak oznámí přechod do režimu programování.
Podrobnosti o nastavování naleznete v nápovědě programu - návod k programu.

Poslední změna: 8.1.2024
JR2011-2018
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky